Nasadzenia na terenie Żłobka Matki Polki, przy ul. Alojzego Dambonia 3 w Opolu

Nasadzenia na terenie Żłobka nr 3, przy ul. Górnej 50 w Opolu
17 września 2018
Nasadzenia na terenie PSP 2 przy ul. Katowickiej w Opolu
26 września 2018
Nasadzenia na terenie Żłobka nr 3, przy ul. Górnej 50 w Opolu
17 września 2018
Nasadzenia na terenie PSP 2 przy ul. Katowickiej w Opolu
26 września 2018

Nasadzenia na terenie Żłobka Matki Polki, przy ul. Alojzego Dambonia 3 w Opolu

W dniu 25.09.2018r. od godz. 10:00 odbyła się druga akcja nasadzeń na terenie Żłobka Matki Polki, przy ul. Alojzego Dambonia 3 w Opolu.

Na dzieci czekały wcześniej przygotowane doły sadzeniowe, taczki, łopatki, konewki. W akcji uczestniczyła najstarsza wiekowo grupa dzieci wraz z kadrą pedagogiczną. Dzieci posadziły magnolię Soulange’a ‘Rustica Rubra’ – niewielkie drzewo o długim i obfitym kwitnieniu. Kwiaty bardzo duże, różowe zewnątrz i białe wewnątrz, o tulipanowym kształcie.

Zajęcia miały charakter teoretyczno–praktyczny. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej zieleni, informacji o roślinach sadzonych oraz technice poszczególnych etapów prawidłowego sadzenia w połączeniu z praktycznym wykonaniem tych czynności. Dzieci wcześniej przygotowane doły zaprawiały urodzajną ziemią, sadziły, podlewały. Za ciężką pracę ogrodniczą i czynny udział zostały nagrodzone i otrzymały drobne upominki.

Na terenie placówki posadzono także: brzozę bradawkowatą ‘Youngii’- odmiana o malowniczej, parasolowatej, szerokiej, często nieregularnej koronie, ambrowiec amerykański-drzewo o liściach podobnych do gatunku klonowych, pięknie przebarwiające się jesienią na kolor szkarłatny po fioletowo czerwony, wiśnię piłkowaną ‘Shirotae’- wyróżniającą się nie tylko pięknymi kwiatami, ale również nietypowym pokrojem korony, brzozy pożyteczne o wyjątkowo dekoracyjnej korowinie oraz morwę białą ‘Pendula” – małe, bardzo efektowne drzewo o parasolowatej, gęstej koronie i wszystkich pędach mocno zwisających do ziemi. Założono również ogród ziołowy, gdzie posadzono rozmaryn, lubczyk, melisę, tymianek i miętę.

Ponadto posadzono hortensje bukietowe, tawuły japońskie ‘Froebelli’, bodziszki krwiste, różne odmiany funkii, lawendy wąskolistne, runianki japońskie, jałowce pośrednie ‘Old Gold’.

Na terenie placówki łącznie zaprojektowano i posadzono 7 drzew i 162 krzewów oraz 94 bylin ( w tym ziół). W kolejnych dniach zrealizowano prace związane z kontynuacją nasadzeń, palikowaniem drzew, ściółkowaniem i wykonaniem prac porządkowych.