Taxi Parkowe już działa. Pomożemy dotrzeć do grobu

Komunikat Policji. UWAGA NA ZŁODZIEI!!!
15 maja 2019
Uwaga! Zmiana cennika zamawiania kontenerów
3 czerwca 2019
Komunikat Policji. UWAGA NA ZŁODZIEI!!!
15 maja 2019
Uwaga! Zmiana cennika zamawiania kontenerów
3 czerwca 2019

Taxi Parkowe już działa. Pomożemy dotrzeć do grobu

Na terenie cmentarza komunalnego Opole-Półwieś jeździ już “Taxi-Parkowe”. Tym samym bezpłatnie można dojechać elektrycznym melexem do grobów bliskich.

Przemieszczanie się po cmentarzu bywa uciążliwe dla osób starszych i niepełnosprawnych, zwłaszcza jeżeli dodatkowo mamy ze sobą znicze, kwiaty i wiązanki oraz sprzęt do sprzątania. Dlatego Zakład Komunalny w Opolu znalazł rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje pomocy w przemieszczaniu się po coraz bardziej rozległym cmentarzu Opole-Półwieś i w transporcie wszelkich przedmiotów.

Wszystkim potrzebującym takiego wsparcia Zakład Komunalny w Opolu oferuje bezpłatną usługę taxi po cmentarzu, która z łatwością dotrze w każde miejsce, ułatwiając przemieszczanie się i oszczędzając czas. Przystanek „Taxi Parkowego” znajduje się tuż przy pętli autobusowej. W przypadku, kiedy pojazdu nie ma na postoju należy zadzwonić pod numer telefonu 535 005 957. Usługa jest bezpłatna i dostępna w dni robocze od godz. 9.00 do 17.00.

Elektryczny meleks kilka dni temu trafił do Zakładu Komunalnego. Mogą się w nim zmieścić nawet cztery dorosłe osoby, jest także dodatkowe miejsce na kwiaty czy znicze. Możliwość bezpłatnego dojazdu do grobu i przemieszczania się po cmentarzu z pewnością będzie bardzo pomocna zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zakup pojazdu to odpowiedź na potrzeby takich osób i wnioski do Urzędu Miasta w Opolu.

– Dzięki pojazdowi elektrycznemu osoby starsze i niepełnosprawne będą mogły bezpłatnie dojechać we wskazane miejsce, w celu odwiedzenia grobów swoich bliskich. Bezpłatna usługa została już uruchomiona i obowiązuje na terenie cmentarza komunalnego Opole – Półwieś – informuje Andrzej Czajkowski, prezes Zakładu Komunalnego Sp. z o.o.