Miasteczko ekologiczne w Opolu

Jak łatwo i bezpiecznie pozbyć się elektroodpadów
19 czerwca 2019
Konkurs na nowe logo
1 lipca 2019
Jak łatwo i bezpiecznie pozbyć się elektroodpadów
19 czerwca 2019
Konkurs na nowe logo
1 lipca 2019

Miasteczko ekologiczne w Opolu

Na skwerze przy Placu Wolności odbył się szósty festyn ekologiczny „Miasteczko Ekologiczne”, który Miasto Opole organizuje przy wsparciu Zakładu Komunalnego w Opolu. Była zabawa, konkursy, występy i duża dawka lekcji z zakresu ochrony środowiska.

Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się m.in. liczne konkursy oraz warsztaty recyklingowe, w trakcie których z odpadów powstawały ozdoby, biżuteria, zabawki i przedmioty codziennego użytku. Tradycyjnie podczas festynu prowadzona była zbiórka makulatury, baterii, nakrętek oraz drobnych elektroodpadów.

Wielu uczestników skorzystało z możliwości wymiany foliowych toreb na EKO torby, jak również z wymiany własnych roślin na inne dostępne w tzw. „Punkcie wymiany roślin”. Ponadto, mieszkańcy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Miasta Opola oraz mogli zgłębić temat związany z wykorzystaniem odpadów, jako naturalnego nawozu, z praktycznym wykorzystaniem wody deszczowej oraz tematem związanym z ograniczeniem wykorzystania tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały liczne stanowiska z grami edukacyjnymi oraz bezpłatne dmuchańce. Nie zabrakło również atrakcji na scenie. Pokaz taneczny w wykonaniu szkoły tańca „Royal Dance Center, jak również sztuka teatralna o tematyce ekologicznej pn. „ Mapa marzeń” w wykonaniu teatru Kultureska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Podczas festynu odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu na zbiórkę butelek PET oraz konkursu na wykonanie pracy plastycznej „Pory roku z segregacją w tle”. Zwieńczeniem całego ekologicznego dnia był niezapomniany występ gwiazdy wieczoru Recycling Band, zespołu grającego własne kompozycje na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”.

Źródło: www.smieciopolis.opole.pl