Abonamenty za parkowanie automatycznie wydłużone

Dezynfekujemy wiaty przystankowe w Opolu!
27 kwietnia 2020
Kaplica znów otwarta. Nowe zasady pogrzebów
7 maja 2020
Dezynfekujemy wiaty przystankowe w Opolu!
27 kwietnia 2020
Kaplica znów otwarta. Nowe zasady pogrzebów
7 maja 2020

Abonamenty za parkowanie automatycznie wydłużone

Abonamenty za postój w obszarze Strefy Płatnego Parkowania w Opolu zostają przedłużone automatycznie o czas zawieszenia kontroli, czyli od 18 marca do 3 maja.

Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego Opole, który administruje strefą mówi, że okres obowiązywania abonamentów zostanie wydłużony o czas, w jakim została zawieszona kontrola, czyli maksymalnie o 44 dni.

– Prolongata abonamentów nastąpi automatycznie. Jeśli jednak pojawią się jakieś problemy, to prosimy indywidulanie kontaktować się telefonicznie z biurem SPP – mówi Sebastian Paroń, wiceprezes ZK Opole. – Przedłużenie okresu obowiązywania abonamentu dotyczy zarówno mieszkańców strefy, jak i posiadaczy komercyjnych karnetów. Okres wydłużenia zależy od rodzaju abonamentu. Jeśli opolanin nabył taki, który pierwotnie miał obowiązywać do grudnia bieżącego roku, będzie mógł na nim parkować o 44 dłużej już w 2021 roku.

Wszystkie zakupione abonamenty parkingowe zostały automatycznie wydłużone o czas zawieszenia funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, czyli od 18 marca do 3 maja (łącznie 47 dni). Oznacza to, że na przykład abonament, który utracił ważność 30 marca 2020 roku automatycznie został przedłużony o 14 dni, czyli do 17 maja. Nie ma jednocześnie potrzeby przychodzenia do biuro SPP celem przedłużenia możliwości parkowania w strefie. Wystarczy tylko policzyć ile dodatkowych darmowych dni nam przysługuje i pamiętać, kiedy należy przedłużyć abonament, po jego wygaśnięciu. 

Przypominamy, że biuro SPP czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00. W tym czasie wszelkich informacji udzielają pracownicy pod numerami telefonu: 77 456 53 05 oraz 800 565 305. Można także napisać mailowo na adres: spp@zk.opole.pl