Jest konkurs! Bilet na basen za elektroodpady!

W Wielką Sobotę punkt PSZOK będzie nieczynny!
30 marca 2021
55 nowych drzew i 1000 kg zebranych elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi
23 kwietnia 2021
W Wielką Sobotę punkt PSZOK będzie nieczynny!
30 marca 2021
55 nowych drzew i 1000 kg zebranych elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi
23 kwietnia 2021

Jest konkurs! Bilet na basen za elektroodpady!

Stara drukarka, mikrofalówka lub inny sprzęt zalega w Twoim domu, mieszkaniu? Przynieś elektrośmieci do jednego z trzech punktów i odbierz zaproszenie na Wodną Nutę!

Wspólnie z miastem Opole i MOSiR-em Opole szykujemy zbiórkę elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi. 22 kwietnia każdy mieszkaniec miasta będzie mógł zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny bezpłatnie oddać w trzech punktach. Zakład Komunalny przygotuje trzy punkty odbioru elektrośmieci: przy krytej pływalni Wodna Nuta oraz na Orlikach przy ul. Bielskiej oraz Krzanowickiej. Każdy kto przyniesie minimum dwa zużyte sprzęty otrzyma zaproszenie na basen, które można zrealizować do końca roku. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa trzy godziny, warto się pospieszyć, gdyż liczba wejściówek jest ograniczona.

Celem wydarzenia jest edukacja ekologiczna, a dzięki zbiórce odpady będą mogły otrzymać drugie życie. Elementy z tworzyw sztucznych sprzętu AGD wykorzystuje się bowiem do produkcji kołpaków samochodowych, natomiast ze starych telefonów komórkowych pozyskuje się złoto, platynę, srebro czy miedź, używane później do produkcji plomb dentystycznych czy też instrumentów muzycznych. 

Akcja jest elementem obchodów Dnia Ziemi ustanowionego w 2009 roku właśnie na 22 kwietnia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym roku podobnie jak w poprzednim wiele warsztatów, prelekcji nie może się odbyć, czy też odbędzie się wyłącznie online. Ma to związek z sytuacją epidemiologiczną, dlatego też organizatorzy przypominają o maseczkach, jak również proszą o zachowanie dystansu i nie grupowanie się w miejscach zbiórki.

Regulamin konkursu
Wszelkie zapytania dotyczące konkursu  należy kierować do p. Magdaleny Bolech tel. 77-45-11-890 (Urząd Miasta Opola– Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi) w godzinach pracy urzędu.