55 nowych drzew i 1000 kg zebranych elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi

Jest konkurs! Bilet na basen za elektroodpady!
13 kwietnia 2021
Od 1 lipca nowa metoda płatności za postój w SPP
1 lipca 2021
Jest konkurs! Bilet na basen za elektroodpady!
13 kwietnia 2021
Od 1 lipca nowa metoda płatności za postój w SPP
1 lipca 2021

55 nowych drzew i 1000 kg zebranych elektroodpadów z okazji Dnia Ziemi

Nowe drzewa w parku 800 lecia Opola. Wsparliśmy inicjatywę nasadzenia 55 grabów.

Uczniowie pierwszego liceum ogólnokształcącego realizują projekt “Ochrona BIO w mieście Opolu” finansowany z funduszy europejskich. W ramach tej inicjatywy realizowane są różne działania edukacyjne, a dzięki wsparciu Zakładu Komunalnego w parku 800-lecia nasadzone zostały nowe drzewa. W efekcie 55 grabów wzbogaciło ekosystem spacerowo-rekreacyjny miasta. Szczególnie cieszy zaangażowanie młodych osób, bo w akcji sadzenia drzew brały udział dwie klasy I LO. Wsparciem i doświadczeniem służyli z kolei pracownicy Zakładu Komunalnego Opole. Graby to drzewa które mieszkańcy już mogą podziwiać m.in. na wyspie Bolko, wyróżniają się srebrzystą, chłodną w dotyku korą.

Mieszkańcy wymienili tonę elektrośmieci na bilety do Wodnej Nuty

Dzięki współpracy Zakładu Komunalnego z Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Opole i MOSiR-em mieszkańcy mogli wymienić użyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Przyjmowany był w trzech punkach w Opolu i wymieniany na wejściówki do pływalni Wodna Nuta. Wydarzenie miało na celu edukację ekologiczną, gdyż dzięki segregacji odpady zyskują drugie życie i nie trafiają na składowisko. Elementy z tworzyw sztucznych sprzętu AGD wykorzystuje się bowiem do produkcji kołpaków samochodowych. Z kolei ze starych telefonów komórkowych pozyskuje się złoto, platynę, srebro czy miedź, które później używa się do produkcji plomb dentystycznych, czy instrumentów muzycznych. 

Na co dzień elektroodpady każdy mieszkaniec Opola może bezpłatnie oddać na PSZOKu (ul. Podmiejska), a te mniejsze gabarytowo można zostawić w miejskich punktach elektroodpadów zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Ekologiczne działania nie tylko od święta!

To nie jedyne działania ekologiczne naszej spółki. Świadomość ekologiczną budujemy podczas różnych akcji i kampanii wśród lokalnej społeczności, czy też poprzez bezpośrednie spotkania z dziećmi i młodzieżą. Uczymy jak segregować odpady, jak wykorzystać je ponownie oraz co najważniejsze jak zredukować ilość wytwarzanych przez nas śmieci. Zakład Komunalny jest otwarty na ekoinicjatywy, wspieramy lokalne akcje, festyny czy też organizujemy liczne konkursy.