Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

PSZOK przy ul. Kępskiej już działa
4 października 2021
Dołącz do nas! Sprawdź oferty pracy!
12 listopada 2021
PSZOK przy ul. Kępskiej już działa
4 października 2021
Dołącz do nas! Sprawdź oferty pracy!
12 listopada 2021

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

W okresie Wszystkich Świętych kierowcy muszą zachować szczególną uwagę na oznaczenia na drogach. Zachęcamy do skorzystania z autobusów MZK, przygotowano dodatkowe połączenia.

W okresie Wszystkich Świętych nastąpią tymczasowe zamiany w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą dróg przy cmentarzu na Półwsi oraz cmentarza przy ulicy Zielonej, wprowadzone zostaną już 30 października od godz. 6 i potrwają do 2 listopada. Jednocześnie funkcjonariusze Policji będą monitorowali ruch w ramach „Akcji Znicz 2021”, nie tylko w rejonach cmentarzy komunalnych w Opolu.

Cmentarz na Półwsi w Opolu

Zmiany w organizacji ruchu:
– na ul. Cmentarnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, wjazd na tę ulicę będzie możliwy od ulicy Wrocławskiej w kierunku ulicy Domańskiego,
– na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej i ul. Domańskiego ruchem kierować będzie Policja,
wprowadzenie na skrzyżowaniu ul. Domańskiego i Cmentarnej, zakazu skrętu z ul. Domańskiego w ul. Cmentarną,
– zakazu skrętu w lewo z ul. Wrocławskiej w ul. Domańskiego od centrum miasta (kanału Ulgi),
– płyta przy Cmentarzu Komunalnym w całości zostanie wyłączona z ruchu kołowego, będzie odbywał się tam wyłącznie ruch pieszych,
– przy ul. Zamiejskiej i Ludowej na czas akcji „ZNICZ 2021” zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Zamiejskiej, wyjazd z ul. Ludowej),

Parkingi w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego w Opolu:

– przy C.H. Karolinka,

– parking przy ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej,

na parkingu za pętlą autobusową zostaną wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz taksówek. Z pozostałej niewielkiej części parkingu będą mogły skorzystać inne osoby dojeżdżające do cmentarza.

Cmentarz na ulicy Zielonej w Opolu

Na długości ul. Zielonej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, wjazd na tę ulicę będzie możliwy od ulicy Kazimierz Wielkiego w kierunku ulicy Szczeszyńskiego.

Dodatkowe połączenia MZK Opole

Zachęcamy również do korzystania z komunikacji miejskiej. MZK wprowadziło zmiany w rozkładach oraz przygotowało dodatkowe połączenia. Więcej informacji na stronie czasnaopole.pl oraz w materiale wideo.