Odnowiono drzwi w kaplicy cmentarnej

Utworzyliśmy punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy
1 marca 2022
Gramy z Dreman Futsal Opole Komprachcice
24 marca 2022
Utworzyliśmy punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy
1 marca 2022
Gramy z Dreman Futsal Opole Komprachcice
24 marca 2022

Odnowiono drzwi w kaplicy cmentarnej

Kaplica zyskała już nowy system nagłośnienia, została odmalowana, zmodernizowano ogrzewanie, a także odnowiono katafalk. Teraz przyszła pora na renowację drzwi wejściowych kaplicy.

Zakład Komunalny zajmuje się administracją cmentarzy komunalnych w Opolu od 2007 roku. W tym okresie przeprowadziliśmy szereg renowacji kaplicy, a także wprowadziliśmy udogodnienia dla odwiedzających groby bliskich m.in. taxi parkowe oferujące bezpłatny transport na terenie cmentarza czy też internetową wyszukiwarkę grobów. – mówi Małgorzata Orzechowska-Chudy, kierownik administracji cmentarzy komunalnych

Kaplica stanowi centralny punkt cmentarza została zaprojektowana w latach 30. XX wieku w miejskim urzędzie budowlanym. Jest to prosta modernistyczna budowla wzniesiona na planie krzyża greckiego. Bezpośrednio z kaplicą połączono, rozmieszczone na planie litery L, budynki zaplecza. Kaplica wyposażona została w mozaikowy ołtarz z przedstawieniem Chrystusa Pantokratora. W latach 60. XX wieku okna kaplicy wyposażono w witraże autorstwa Wincentego Maszkowskiego. W projekcie wykorzystano fragmenty wierszy Bogusława Żurakowskiego.

W kaplicy około 1977 roku we wnętrzu pojawiły się także charakterystyczne kute żyrandole i świeczniki autorstwa opolskiego artysty Mariana Nowaka (1921- 2000, który spoczywa w alei zasłużonych) oraz nowe ławki.