Pachnąca inwestycja dla mieszkańców Groszowic

Dostawca energii elektrycznej zerwał umowę w trybie natychmiastowym
18 lipca 2022
Jak powstają elementy Stadionu Opolskiego?
27 lipca 2022
Dostawca energii elektrycznej zerwał umowę w trybie natychmiastowym
18 lipca 2022
Jak powstają elementy Stadionu Opolskiego?
27 lipca 2022

Pachnąca inwestycja dla mieszkańców Groszowic

Opolskie składowisko odpadów stało się właśnie mniej uciążliwe dla mieszkańców Groszowic. Zakład Komunalny zrealizował bowiem kolejną inwestycję, która neutralizuje przykre zapachy.

Centrum Zagospodarowania Odpadów, działające przy ul. Podmiejskiej, od lat przyjmuje odpady od opolan. Mając na uwadze komfort życia okolicznych mieszkańców ZK stale wdraża kolejne rozwiązania, dzięki którym Centrum jest nie tylko coraz bardziej przyjazne środowisku, ale też samym mieszkańcom. Dlatego też niedawno uruchomiono nowoczesną kurtynę antyodorową, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy pochodzące ze zbiornika na odcieki powstające podczas składowania odpadów w kwaterze składowania.

– Na barierkach wokół zbiornika zamontowaliśmy system zraszaczy, który sprawia, że przykre zapachy nie wydostają się poza obręb instalacji. Bariera ta pracuję w trybie ciągłym, w godzinach, w których zapachy bywają najbardziej „dokuczliwe”. Należy zaznaczyć, że stosowane w kurtynie środki są oczywiście całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt – informuje Michał Korzeluch, dyrektor Centrum Zagospodarowania Odpadów w opolskim ZK.

To jednak nie pierwsza tamże tego typu inwestycja, wszak od kilkunastu lat działa kurtyna rozłożona wzdłuż tak zwanej kwatery, czyli miejsca składowania odpadów. Co ciekawe, w obu instalacjach zraszających istnieje możliwość stosowania różnych cieczy zapachowych. Można np. rozpylać zapach… sosnowego las.

– Jak widać, cały czas zapoznajemy się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie gospodarki odpadami i chętnie wdrażamy je w naszej spółce. Chcemy być jak najmniej uciążliwym sąsiadem dla okolicznych mieszkańców, dlatego tak chętnie realizujemy pomysły przyczyniające się do poprawy komfortu ich życia – podsumowuje Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego.