Sadzimy wspólnie drzewa!

Materiał na sukienkę opolskiego stadionu został wybrany
11 sierpnia 2022
Jedziemy razem z Kolejarzem
7 września 2022
Materiał na sukienkę opolskiego stadionu został wybrany
11 sierpnia 2022
Jedziemy razem z Kolejarzem
7 września 2022

Sadzimy wspólnie drzewa!

W niedzielę (4.09) kolejna akcja sadzenia drzew. Wspólnie posadzimy ponad 100 drzew różnych gatunków.

To kolejna edycja akcji, podczas której całą rodziną można posadzić swoje drzewko. Sadzone będą rodzime gatunki, takie jak jarząb pospolity, klon zwyczajny oraz lipa drobnolistna. Wystarczy zabrać dobre obuwie i chęci, na miejscu zadbamy o niezbędne narzędzia, szpadle czy też konewki i taczki.

– Myślę, że nie trzeba tutaj nikogo przekonywać. Impreza cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. Jest to świetna okazja to spędzenia miło czasu ale też by przyczynić się do poprawy powietrza – mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Miasta Opola

Rozpoczęliśmy już przygotowania terenu pod akcję wspólnego zasiedzenia drzew, zadbaliśmy o odpowiednie podłoże wykorzystując środek organika. To ulepszacz gleby produkowany w Centrum Zagospodarowania Odpadów, do produkcji wykorzystujemy biodpady.

– Zapewniamy odpowiedni sprzęt w postaci łopat oraz grządek a także wsparcie merytoryczne. Nasi pracownicy będą na miejscu by pomagać mieszkańcom w solidnym posadzeniu drzew. Wszystkie miejsca na drzewa będą przygotowane wcześniej. Jedynie co trzeba zabrać to solidne buty bo podłoże może być błotniste – zaznaczała Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Po akcji zobowiązaliśmy się do nadzoru nad nowym zielonym terenem w mieście, podobnie jak przy poprzedniej akcji zachęcamy do oznaczenia swojego drzewa i doglądania go w przyszłości.

Wydarzenie będzie mieć charakter pikniku rodzinnego, więc oprócz sadzenia drzew, organizatorzy przewidzieli także ciekawe atrakcje dla całej rodziny.