Zakład Komunalny wychodząc naprzeciw ustawie o elektromobilności i wobec rosnącej popularności aut elektrycznych zakupił i udostępnił w Opolu urządzenie do ich ładowania.

Zamontowane zostało na parkingu przy ul. Sienkiewicza 2 (przy punkcie socjalnym Polskiego Czerwonego Krzyża, vis a vis Solaris Center) i jest ogólnodostępne przez całą dobę. Usługa ładowania jest bezpłatna do końca 2019 roku, a kierowca musi być zaopatrzony we własny kabel do ładowania pojazdu.

Stacja Power EV to nowoczesny, zintegrowany system ładowania samochodów elektrycznych. W jego skład wchodzi ładowarka AC o mocy 22 kW (rodzaj prądu ładowania to AC trzyfazowy, moc - 22 kW, prąd ładowania - 32A, a napięcie ładowania - 400V AC), w której zastosowano złącze IEC 62196-2-IIa - wersja z gniazdami oraz wtyk IEC 62196-2-IIb - wersja z przewodami.

Poza jednostką do ładowania, infrastruktura parkingowa zawiera automatyczne, zdalnie zarządzane blokady parkingowe oraz specjalne progi bezpieczeństwa.

Żeby skorzystać z bezpłatnej usługi ładowania należy zainstalować na telefonie aplikację mobilną POWER_EV lub zalogować się do PANELU KLIENTA na stronie www.dopower.pl, ewentualnie na miejscu zeskanować kod QR i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu wybieramy lokalizację ładowarki (Opole, ul. Sienkiewicza 2) i rezerwujemy. Od tego momentu mamy 15 minut, aby dotrzeć na miejsce i rozpocząć ładowanie (w przypadku, kiedy ładowarka jest zajęta otrzymamy stosowny komunikat). Po kliknięciu Start Session opuści się blokada wjazdu, a po zakończeniu ładowania i opuszczeniu stanowiska należy wcisnąć END SESSION.