Można za darmo ładować samochód

Zakład Komunalny sponsorem UNI Opole
27 września 2019
Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu na nowe logo
14 października 2019
Zakład Komunalny sponsorem UNI Opole
27 września 2019
Wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu na nowe logo
14 października 2019

Można za darmo ładować samochód

Zakład Komunalny wychodząc naprzeciw ustawie o elektromobilności i wobec rosnącej popularności aut elektrycznych zakupił i udostępnił w Opolu urządzenie do ich ładowania.

Zamontowane zostało na parkingu przy ul. Sienkiewicza 2 (przy punkcie socjalnym Polskiego Czerwonego Krzyża, vis a vis Solaris Center) i jest ogólnodostępne przez całą dobę. Usługa ładowania jest bezpłatna do końca 2019 roku, a kierowca musi być zaopatrzony we własny kabel do ładowania pojazdu.

Stacja Power EV to nowoczesny, zintegrowany system ładowania samochodów elektrycznych. W jego skład wchodzi ładowarka AC o mocy 22 kW (rodzaj prądu ładowania to AC trzyfazowy, moc – 22 kW, prąd ładowania – 32A, a napięcie ładowania – 400V AC), w której zastosowano złącze IEC 62196-2-IIa – wersja z gniazdami oraz wtyk IEC 62196-2-IIb – wersja z przewodami.

Poza jednostką do ładowania, infrastruktura parkingowa zawiera automatyczne, zdalnie zarządzane blokady parkingowe oraz specjalne progi bezpieczeństwa.

Żeby skorzystać z bezpłatnej usługi ładowania należy zainstalować na telefonie aplikację mobilną POWER_EV lub zalogować się do PANELU KLIENTA na stronie www.dopower.pl, ewentualnie na miejscu zeskanować kod QR i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu wybieramy lokalizację ładowarki (Opole, ul. Sienkiewicza 2) i rezerwujemy. Od tego momentu mamy 15 minut, aby dotrzeć na miejsce i rozpocząć ładowanie (w przypadku, kiedy ładowarka jest zajęta otrzymamy stosowny komunikat). Po kliknięciu Start Session opuści się blokada wjazdu, a po zakończeniu ładowania i opuszczeniu stanowiska należy wcisnąć END SESION.