Dezynfekujemy wiaty przystankowe w Opolu!

Apelujemy o nie przychodzenie na cmentarze
8 kwietnia 2020
Abonamenty za parkowanie automatycznie wydłużone
5 maja 2020
Apelujemy o nie przychodzenie na cmentarze
8 kwietnia 2020
Abonamenty za parkowanie automatycznie wydłużone
5 maja 2020

Dezynfekujemy wiaty przystankowe w Opolu!

Wiaty autobusowe, ławki, poręcze i przejścia podziemne na terenie Opola są na bieżąco odkażane przez pracowników Zakładu Komunalnego. Używamy bezpiecznego i certyfikowanego preparatu dezynfekcyjnego.

Pierwszą dezynfekcję przeprowadziliśmy na początku kwietnia na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg. Dezynfekowane są miejsca szczególnie wrażliwe – wiaty, ławki, rozkłady jazdy autobusów, tablice ogłoszeniowe, a także teren wokół. Przystanki komunikacji miejskiej oczyszczamy za pomocą sprawdzonego płynu „Virkon”.

Proces dezynfekcji przeprowadzany jest przy użyciu wysoko skutecznego preparatu dezynfekcyjnego o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Jest bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt oraz zapewnia bezpieczeństwo biologiczne w zakresie zwalczania chorób w sytuacjach nadzwyczajnych. Co więcej ma on rekomendację ONZ i WHO, zwalcza wirusy już po minucie i może być stosowany w różnej temperaturze – tłumaczy Sebastian Paroń, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Dezynfekcja prowadzona jest metodą opryskową, za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych rozprowadzających środek biobójczy. Pracownicy Zakładu Komunalnego zostali odpowiednio przeszkoleni oraz wyposażeni w środki ochronne.

Zakupiliśmy dla naszych pracowników niezbędne urządzenia oraz środki ochrony osobistej, tak aby cały proces przeprowadzić w sposób bezpieczny i systematyczny. Sam płyn też jest bezpieczny i kontakt z nim jest niegroźny – dodaje Sebastian Paroń.

Dezynfekcją zostało objętych 250 wiat przystankowych na terenie miasta, a akcja jest cyklicznie powtarzana. Nasi pracownicy odkażają również przejścia podziemne, ławki oraz poręcze w miejscach publicznych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Na czasie – dezynfekcja wiat autobusowych

Wszystkie wiaty przystanków w mieście są dezynfekowane. Akcja odkażania nie powoduje utrudnień w kursowaniu autobusów.

Opublikowany przez Opole Czwartek, 9 kwietnia 2020