Słoneczny Ogród gotowy. Zrealizowaliśmy inwestycję miasta

Dołączyliśmy do akcji „Kup chryzantemę”
3 listopada 2020
Zadbaliśmy o świąteczny klimat w mieście!
15 grudnia 2020
Dołączyliśmy do akcji „Kup chryzantemę”
3 listopada 2020
Zadbaliśmy o świąteczny klimat w mieście!
15 grudnia 2020

Słoneczny Ogród gotowy. Zrealizowaliśmy inwestycję miasta

W północnej części parku na osiedlu AK przygotowaliśmy Słoneczny Ogród, miejsce dla całych rodzin i idealne do relaksu w otoczeniu przyrody.

Ukończyliśmy realizację zadania zleconego przez Urząd Miasta Opola – budowę Słonecznego Ogrodu. Park przy osiedlu Armii Krajowej zyskał przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Wygodne ławki obrotowe oraz tradycyjne, stół z planszami do gry w chińczyka i szachy czy miejsce do przewijania i karmienia niemowląt, a to wszystko pośród natury.

Na terenie ogrodu nasadzone zostały jednocześnie krzewy i byliny – również miododajne, które w połączeniu z hotelami dla owadów pozytywnie wpłyną na miejski ekosystem. Co ważne Słoneczny Ogród będzie “żył” 12 miesięcy, gdyż wraz ze zmianą pór roku będzie zmieniał swoje barwy, dzięki wykorzystaniu kolorowych roślin. Nie zapomnieliśmy również o drzewach, a nasadzone zostały między innymi rajskie jabłonie. Do ogrodu prowadzą trzy alejki, nie zapomniano o rowerzystach, chętnie odwiedzających park, dla których przygotowano stojaki na rowery. W upalne dni schronienie przed słońcem będzie można znaleźć pod przygotowanymi zadaszeniami membranowymi.

Słoneczny Ogród to inicjatywa radnego Piotra Mielca, przewodniczącego klubu radnych prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Inicjatywa spotkała się z poparciem mieszkańców w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Projekt poparło ponad tysiąc osób.