Dołączyliśmy do akcji „Kup chryzantemę”

Uwaga! Cmentarze zamknięte!
30 października 2020
Słoneczny Ogród gotowy. Zrealizowaliśmy inwestycję miasta
7 grudnia 2020
Uwaga! Cmentarze zamknięte!
30 października 2020
Słoneczny Ogród gotowy. Zrealizowaliśmy inwestycję miasta
7 grudnia 2020

Dołączyliśmy do akcji „Kup chryzantemę”

dav

W związku z zamknięciem cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wielu handlujących kwiatami i zniczami znalazło się w trudnej sytuacji. Dziś Zakład Komunalny w Opolu odkupił od nich pierwszą partię chryzantem.

Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa, wielu drobnych i lokalnych producentów oraz handlarzy znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Okres Wszystkich Świętych to bowiem dla nich często poważne źródło dochodu, które pozwala funkcjonować nawet kilka miesięcy. Co więcej decyzja rządu oznaczała dla nich olbrzymie straty, gdyż ogłoszona została bardzo późno i wszyscy już się zaopatrzyli, a hodowcy czekali na ten okres od dawna.

Wraz z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim podjęliśmy jedyną możliwą w zaistniałej sytuacji decyzję, aby dołączyć do akcji, która zainicjowali sami mieszkańcy Opola. Ci, solidaryzując się z  lokalnymi hodowcami i handlarzami chryzantem, od soboty kupowali kwiaty, które trafiły do przydomowych ogródków, na balkony i do domów. To wyraz solidarności, który zasługuje na wielki szacunek i podziękowania. Dlatego Zakład Komunalny przyłączył się do akcji i odkupił chryzantemy, które mogłyby się zmarnować. Wszystkie kwiaty pojawią się na opolskich nekropoliach w miejscach szczególnych, na grobach znanych Opolan i tych opuszczonych, którymi się na co dzień opiekujemy – powiedział Patryk Stasiak, prezes Zakładu Komunalnego w Opolu.

Nasza spółka wynegocjowała cenę odkupienia z każdym handlującym i od każdego zainteresowanego zakupiła część jego towaru, tak aby wszyscy realnie odczuli pomoc i wsparcie. Pierwsze kwiaty trafiły na Golgotę, na groby Sybiraków i w Alei Zasłużonych oraz tzw. „13 Aleję”. Akcja będzie powtórzona w kolejnych dniach.