Rozdajemy bilety za elektroodpady

Stworzymy łąki kwietne w sercu miasta!
11 sierpnia 2020
Trwa konkurs „Szklany przystanek PSZOK”
1 września 2020
Stworzymy łąki kwietne w sercu miasta!
11 sierpnia 2020
Trwa konkurs „Szklany przystanek PSZOK”
1 września 2020

Rozdajemy bilety za elektroodpady

Zakład Komunalny w Opolu wraz z Aglomeracją Opolską i Urzędem Miasta Opola organizuje konkurs pod nazwą  „Zamień Elektro – Odpady na Kulturalne Wypady”.

Akcja obejmuje obszar 21 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej i jest przeznaczona dla wszystkich jej mieszkańców. Jeden uczestnik może jednak otrzymać maksymalnie 3 kupony, które wymieni na wejściówki do instytucji kulturalnych. Akcja trwa do 31.10.2020 r.  lub do wyczerpania kuponów.

Aby wziąć udział w konkursie należy oddać odpady w danej ilości i miejscu. Dwa bilety przysługują za jedną sztukę dużego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (np. duża lodówka od 140 do 204 cm, duży telewizor od 40 do 86 cali) lub sztukę średniego sprzętu tego typu (np. mikrofalówka, piekarnik o pojemności do 76 l, mała lodówka, średni telewizor, komputer stacjonarny). Pierwsze należy oddawać na PSZOK-u (ul. Podmiejska 69), a drugi także na m PSZOK-ach (max. 75cm)

Jeden bilet przysługuje za: 5 świetlówek lub sprzęt drobny (np. suszarka do włosów, golarka, mikser, blender, sokowirówka, radio, czajnik elektryczny, żelazko, toster), 20 baterii AAA lub AA, 40 płyt CD/DVD, telefon komórkowy (oddajemy na PSZOK lub mPSZOK).

Elektroodpady muszą być w całości, a uczestnik po oddaniu ich wymaganej ilości otrzyma kupon.

Ich liczba jest ograniczona i wynosi na każdym mPSZOK – 10szt., zaś na stacjonarnym PSZOK – 111 szt. O przyznaniu kuponu decyduje kolejność oddania elektroodpadów. Łączna pula kuponów wynosiła 271szt, a obecnie pozostało ich około 100.  Kupony w terminie ich ważności (informacja na kuponie) podlegają wymianie (w drodze losowania) na wskazane niżej bilety/vouchery do:

– Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu;
– Muzeum Śląska Opolskiego;
– Muzeum Wsi Opolskiej;
– Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu;
– Teatru Lalki i Aktora w Opolu;
– Teatru Ekostudio w Opolu;
– kina Helios w Opolu oraz Kędzierzynie-Koźlu;
– kina Meduza w Opolu

Wyżej wymienione bilety/vouchery ważne są do końca 2021 roku (z wyjątkiem Kina Helios – bilety ważne do 30.06.2021 r.). Kupon należy wymienić w budynku Urzędu Miasta, siedzibie Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi: Pl. Wolności 7-8, pok. 229 po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 77/45 11 890. Przy wymianie kuponów na bilety należy podać swoje imię i nazwisko.

UWAGA ! Kupony nie wydane w poszczególnych MPSZOK przechodzą do puli kuponów PSZOK przy ul. Podmiejskiej 69 w Opolu. Informacja o  ilości dostępnych kuponów na PSZOK jest zamieszczana na bieżąco na stronie www.smieciopolis.opole.pl