Świętujemy 800-lecie Sławic

Nielegalne wysypisko odpadów za naszym płotem
15 czerwca 2023
To będzie pierwszy „zielony stadion” w Polsce.
20 czerwca 2023
Nielegalne wysypisko odpadów za naszym płotem
15 czerwca 2023
To będzie pierwszy „zielony stadion” w Polsce.
20 czerwca 2023

Świętujemy 800-lecie Sławic

Od 16 do 18 czerwca w Sławicach huczne święto 800-lecia urodzin. Zaplanowano festyn, zabawę i mnóstwo atrakcji, na które już zapraszamy. Podczas niedzielnego festynu zapraszamy na zielone warsztaty, które szykuje nasz dział zieleni.

Świętowanie urodzin Sławic rozpocznie się już dzisiaj (16 czerwca) o godz. 20:00 dyskoteką pod chmurką. W sobotę „Sport to zdrowie, czyli bawi nas piłka”, zawody piłki nożnej dla dzieci oraz sparing miejscowego LZS, a od godz. 20:00 zabawa z zespołem Rebels. W niedzielę o 10:30 msza święta w miejscowym kościele, a od godz. 14:00 festyn przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej z bardzo dobrze zaopatrzonym… bufetem i wieloma atrakcjami.

Specjalną strefę atrakcji szykuje Zakład Komunalny, dział zieleni zaprasza na zielone warsztaty dla dzieci i dorosłych. Wśród zaplanowanych atrakcji między innymi:

– warsztaty rozpoznawania roślin miododajnych i ziół;
– nauka budowania hoteli dla owadów i miejsc schronienia dla owadów pożytecznych;
– tworzenie skalników z recyklingu;
– instruktaż wykonania aromatycznych kadzideł.

Oprócz warsztatów przyrodniczych Spółka postanowiła uczcić okrągłą rocznicę sadząc drzewo na boisku miejscowej drużyny. Mieszkańcom Sławic życzymy wspaniałych obchodów, szczególnie gorąco zapraszamy w niedzielę do strefy Zakładu Komunalnego.